خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

چه قصه هایی را برای کودکان خود انتخاب کنیم ؟

  یکی از وسائل موثر برای تربیت کودک قصه و داستان اسن. داستان گویی یک روش غیر مستقیم برای تربیت کودک است و به دلیل علاقه ی کودک اهمیتی خواص دارد.

  بهتر است مادر کتاب های رنگارنگ با اشکال و تصاویر زیبا تهیه کند و هر روزحداقل 15 دقیقه برای کودک داستان بخواند البته با صدایی رسا و لحنی ساده. کتابخوانی دوستانه شما به دلیل اینکه کودک احساس می کند که به او اهمیت می دهید او را شاد می کند و همین سبب علاقه بیشتر و یادگیری بهتر او می شود.

  به یاد داشته باشید که در انتها خودتان به طور مستقیم نتیجه را نگویید و از او بپرسید که از این داستان چه نتیجه ای می گیرد چرا که این نوع نتیجه گیری ها باعث تبدیل آموزش های غیرمستقیم به آموزش مستقیم می شود و قدرت درک و تصمیم را در او بالا ببرد.
  مادر باید در کنار این کتابها از داستان هایی که خودش به یاد دارد استفاده کند تا حس وجود تجربه و دانش مادر در کودک القا شود.
  در انتخاب داستان ها و کتابهای کودکتان خیلی دقیق باشید چرا که داشتن برخی لغات و ... ممکن است در تربیت کودک شما انحراف ایجاد کند.
  بهترین زمان خواندن کتاب و تعریف کردن قصه پیش از خواب است که کودک در حالی که راحت و در آرامش قبل از خواب است ذهنش آمادگی درک و یادگیری بهتر را دارد. اگر کودک شما داستان تکراری انتخاب می کند به او این اجازه را بدهید چرا که تکرار هم ارزش خودش را دارد.
  کودک با صدای مهربانانه مادر به خواب می رود و این خواب آرامش بخش برای او خواهد بود که در سلامت و رشد او بسیار اهمیت دارد.

   


  کودک
  این مطلب تا کنون 37 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کودک ,داستان ,مادر ,خواب ,نتیجه ,مستقیم ,تربیت کودک ,یادگیری بهتر ,برای تربیت ,
  چه قصه هایی را برای کودکان خود انتخاب کنیم ؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر